Biodynamická masáž – Lifting

Masáž Lifting je zaměřena na uvolnění napětí v kloubech, které bývá často chronické a mnohdy si jej ani neuvědomujeme, dokud se napětí nezačne projevovat  bolestmi svalů, šlach a ztíženou hybností v dané části těla.

V kloubech se usazuje napětí a bloky z minulosti. Klient může být „zkostnatělý“ nejenom na bázi tělesné, ale i psychické. Klouby plní v těle velmi důležitou funkci – jsou flexibilními částmi mezi pevnými kostmi, které tvoří strukturu a oporu těla. Klouby do rigidní kosterní soustavy vnášejí pohyb, změnu, energii – oživují naši kostru. Pokud však člověk nadměrně potlačuje projevy své spontaneity, stává se rigidní, zkostnatělý a zároveň podrážděný.,

Cílem masáže Lifting je napětí „rozpustit“ a tuto energii uzavřenou v kloubech osvobodit, vytáhnout ven a zároveň si ustanovit nový řád, který bude namísto přehnané regulace a kontroly přirozený tok energie podporovat.

Masáž se provádí v oblečení a má dlouhodobé hluboké relaxační účinky. Manipulace s klouby je šetrná a probíhá v přirozeném rytmu klientova dechu.